A Filmvetítés 20:30-kor kezdődik
Hozzatok magatokkal pokrócot, kuckózzatok be a hűvös fák árnyékában, és élvezzük együtt a nyári este hangulatát, miközben a vetítővásznon kibontakozik E.T. és Elliott megható története a barátságról, kíváncsiságról és az univerzum titkairól. 👽🚲🌕

Mi mindennel készülünk?
Kerekasztal beszélgetés a földönkívüliekről: A film után az intelligens földönkívüli élet lehetőségeiről beszélgethetünk a csillagásszal.
Meteoritvizsgálat során mikroszkópjainkkal megvizsgáljuk az égből pottyant hullócsillagok színes kristályait, és kézbe is foghatunk néhány izgalmas példányt.

A film után pedig nem ér véget az este! A Svábhegyi Csillagvizsgáló távcsöveivel közösen fedezzük fel az éjszakai égbolt csodáit:
🔭 A mozi után a csillagvizsgáló Kupolájában, a Távcsőműhelynél és az Észlelőréten elkezdődik a csillagászati megfigyelés.
A telő Hold krátercsodái, holdfotózással:
A filmen látott hatalmas Holdat távcsővel is megvizsgáljuk, hatalmas nagyításon. Megcsodáljuk a fényesen csillogó Aristarchus kráter mellett eredő Schröter-völgy lávacstaornáját, és a Schiller különleges, megnyúlt kráterét. Sőt, mobiltelefonnal is megörökíthetjük és haza vihetjük a Hold képét.
.jpg)
Majd a koranyári égbolt legszebb csillaghalmazainak és planetáris ködeinek is nyomába eredünk:
- Sziporkázó nyílt csillaghalmazok: Nyári Méhkas és Vállfa-halmaz
- Gömbhalmazok, százezernyi csillagal: M13 és M3
- Planetáris ködök kozmikus füstkarikái: Gyűrűs-köd (M57), Pislogó-köd (NGC 6826) és Macskaszem-köd (NGC 6543)
Lézeres csillagképtúra:
A füves réten a nyári csillagképek legizgalmasabb legendáival is megismerkedhetünk.
Egy varázslatos nyári este filmrajongóknak, családoknak és minden kíváncsi földlakónak. 😊
✨És ha zöld világító fénypontokat látunk a fűben, lehet, hogy a földönkívüliek mellett szentjánosbogarak lámpásaival is találkozunk✨
