Bemutató csillagász
Gyermekkorom óta foglalkoztatnak az élet és az Univerzum nagy kérdései. Szeretem a sci-fit, nagy hatással voltak rám Arthur C. Clarke, Isaac Asimov, majd Douglas Adams könyvei, elvarázsoltak George Lucas, Gene Roddenberry, Luc Besson megálmodott világai. Hamar hobbimmá vált tudományos ismereterjesztő könyvek olvasása, YouTube csatornák követése, leginkább kozmológia és részecskefizika témában, de le tud nyűgözni a matematika, általánosságban a fizika és csillagászat, valamint a mérnöki terület is.
Több végzettséggel rendelkezem, jelenleg a Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpontnak dolgozom kutatómérnökként, emellett az ELTE Fizika Doktori Iskolájának hallgatója vagyok Csillagászat és Űrfizika programban. De a könyvek és monitorok bújása mellett néha azért fel szoktam nézni az égre, szeretem szabad szemmel felfedezni a csillagképeket és a Tejutat, binokulárral megkeresni a csillaghalmazokat vagy épp a Hold krátereit. Van egy kis távcsövem is némi fotós felszereléssel, amit időnként kiviszek a mező közepére alkotni és/vagy baráti társaságot szórakoztatni.
Emellett rendszeresen járok a CSFK Piszkéstetői Obszervatóriumába tudományos mérésekben is közreműködni, valamint természetesen a Svábhegyi Csillagvizsgálóba is kisebb és nagyobb távcsövekkel kémlelni az eget, bemutatni a közönségnek az éppen látható látványosságokat.
Nagyon fontosnak tartom a tudománykommunikációt, a jelen és jövő generációinak az inspirációját, sosem lehet tudni, kiből lesz a következő Newton vagy Einstein. A nagy kérdések valahol mindannyiunkban ott vannak, a kíváncsiság és a tudás iránti vágy közös bennünk, nemes feladatnak tartom a világ rejtélyei mögött már megismert tudományos elvek, magyarázatok átadását. Aki hozzám jön bemutatóra, óvatosan kérdezzen a végtelen univerzum, a sötét energia, sötét anyag, illetve a földönkívüliek témában, mert még azokhoz a kérdésekhez tartozó tudományos felfedezésekről is órákat tudok beszélni, amelyekre egyelőre nincs teljes magyarázatunk. :D