október 18. 2025. Szombat 19:30-21:30
5 600 Ft
Kosárba teszem

Kozmikus utazás az Androméda-ködhöz és a Szaturnuszhoz - 10.18.

október 18. 2025. | Szombat 19:30-21:30 | Helyek száma: 69 fő
A Tejútrendszerből kilépve megtekintjük galaxisunk legnagyobb kozmikus szomszédját, az Androméda-galaxist. Majd Naprendszerünkbe visszatérve a legszebb gyűrűs bolygót, a Szaturnuszt, illetve narancsos óriásholdját, a Titánt is megcsodáljuk.

Mivel készülünk ezen az estén?

  • A csillagászati intézet ősfás parkjában sétálva megelevenedik a csillagászok romantikus élete és a legújabb kutatások eredményei.

  • A Budapest kupola hatalmas dómja és távcsőóriása lenyűgöző élményt nyújt.

  • Távcsöves észlelő helyszíneinken a legváltozatosabb műszerekkel eredünk a csillagok nyomába.

  • Interaktív beltéri csillagászati programjainkon kézzelfoghatóvá válik a csillagászat.

  • Tervezett interaktív program: Meteoritvizsgálat

 

 

.Tervezett égitestek a bemutatón:

  • Androméda-köd (M31): galaxisunkból kilépve, annak legnagyobb szomszédját tekintjük meg, amely 110 km/s sebességgel közelít felénk.
  • Szaturnusz: Naprendszerünk második legnagyobb bolygójának hatalmas gyűrűrendszerében és narancsos Titan óriásholdjában egyaránt gyönyörködhetünk.
     

Az eseményen bemutatott objektumok eltérhetnek az előre meghirdetettektől, tekintettel az éppen aktuális légköri viszonyokra. 

 

Borult idő  esetén is felfedezzük a kupolában rejlő távcsőóriás titkait. Emellett egy izgalmas, interaktív beltéri csillagászati programon is részt veszünk:

logo

Borult idő garancia:

Programjaink időjárástól függetlenek, borult időben, akár esőben is megtartjuk őket. Ebben az esetben három különleges program közül vehetsz részt valamelyik 'borult idős' programunkon, melyről aktuálisan mindig az adott program leírásában tájékozódhatsz. 

A Budapest-kupolát mindenképp meglátogatjuk ilyenkor is, ahol megnézzük és megmozgatjuk Budapest legnagyobb távcsöveit, valamint sok-sok érdekességet hallhatunk csillagdánk történetéről. Ne szegje kedved a borult idő, a hangulat és jókedv így is garantált!

Program lemondása:

Egyéni látogatóknak nincs lehetősége sem előre, sem utólag lemondani a programot, és visszaigényelni a vételárat. Mivel belépőjegyeink nem névre szólóak, ha nem tud részt venni a programon, javasoljuk, hogy előzetesen ajándékozza oda a belépőjegyét egy ismerősének.

A programra való pontos érkezés a látogató felelőssége. Amennyiben a látogató lekéste a programot, nem áll módunkban annak árát visszatéríteni, és ezzel kapcsolatban utólagos reklamációt sem tudunk elfogadni.

Amennyiben a programon való részvétel akkut betegség miatt nem lehetséges, és a programkezdés előtti 48 óráig Megrendelő ezt emailben, orvosi igazolás mellékletével jelzi, a program árának megfelelő kuponkódot biztosítunk, mellyel egy következő, hasonló programra válthat jegyet.