• Perseus-ikerhalmaz (NGC869-NGC884): A Perseus csillagképben ragyogó híres ikerhalmaz két, igen fiatal nyílthalmaz párosa, amik kéz a kézben, gravitációsan összekapcsolódva tündökölnek Tejútunkban. Mindkét halmazban egyenként több mint 300 kék óriás csillag bújik meg. Még náluk is látványosabbak azok a vörös szuperóriás változócsillagok, melyek a távcsőben is feltűnő narancsos színnel fénylenek az egyik halmazban.
• Szaturnusz: Esténk második állomásán Naprendszerünk legpompásabb gyűrűjének tulajdonosát, a Szaturnuszt keressük fel. A kiterjedt, két részből álló gyűrűt jégpor és jégtömbök alkotják. A felénk billenő gyűrűk térbelien lebegnek a távcsőben, ahol még az őket szétválasztó Cassini-rést is megpillanthatjuk. Titan nevű óriásholdja narancssárga színben ragyog. Ez az egyetlen olyan hold, aminek sűrű légköre van.
• Jupiter: Esténk utolsó állomásán a Naprendszer bolygókirályával nézünk szembe. Olyan hatalmas, hogy a Naprendszer összes többi bolygója több mint kétszer beleférne. A gázóriás fodros felhősávjaival vár minket, melyekben apró kondenzációkat, kivetüléseket és füzéreket is megpillanthatunk. Szerencsénkre ma este a híres Nagy Vörös Foltot is megpillanthatjuk! Ez a föld méretű óriási viharképződmény épp a bolygó közepén úszik szemünk láttára! Valamint a bolygó Io holdja éppen a Jupiter előtt vonul át, amelynek árnyékát a színes felhőkön megpillanthatjuk.
Ha borult lenne az idő, és nem látszódnának a csillagok, akkor egy másik, még színesebb módon fogjuk őket megismerni!
Spektrum Zónánkban feltárulnak a szivárvány színei, és a spektrum megismerésén keresztül a csillagokkal is közelebbi barátságot kötünk. A látható, és láthatatlan fénysugarak vizsgálata forradalmat hozott el a csillagászatban. Mi is átélhetjük ezt a felfedező munkát a színkészítő Monokromátor kipróbálásával, az ultraibolya fényben világító lila tárgyakkal, vagy a lámpafényt színeire bontó különleges szemüvegekkel. Polarizációs vetítőkészülékeinkkel meseszép színekben pompázó meteorit kristályokban gyönyörködhetünk. A plazmagömbök megérintésével, és a csattogó-sercegő Tesla-tekercs beindításával pedig megelevenedik a fény gerjesztésének folyamata.
Végül, de nem utolsósorban tüzeskedünk egy kicsit: nem mindennapi Fekete láng kísérletünk bizonyára sok kérdést megvilágít majd a csillagok működéséről és életéről!
A program során természetesen ellátogatunk a Budapest-kupolába is. Megnézzük és megmozgatjuk Budapest legnagyobb távcsőkolosszusát, valamint sok-sok érdekességet hallhatunk csillagdánk történetéről és tudományos felfedezéseiről is.