• Epsilon Lyrae kettőscsillag (Double-double): Bemelegítésként megkeressük a Lyra, azaz a Lant csillagkép híres dupla kettősét. Közel 160 fényév távolságra két kettőscsillag kering egymás körül, különös égi négyesfogatot alkotva.
• Tycho kráter: Végül a déli féltekére kalandozva a mindössze 85 km átmérőjű Tycho becsapódásos kráterhez érünk. Viszonylag kis mérete ellenére rendkívül feltűnő jelenség! Több ezer kilométer hosszú, vibrálóan szép sugársáv rendszer veszi körbe.
• Hold és a Papírsárkány: A holdi Reiner kráter mellett fekvő egzotikus Reiner-gamma képződmény egy megnyúlt, kétkaréjú, apró farokkal rendelkező világos folt. Olyan titokzatos alakzat, amit nem a felszín egyenetlenségei, hanem a felszín alatt rejlő mágneses mező anomáliája hozott létre.
• Hold és a Mare Smythii: Érdemes szemünkkel átutazni a holsarló peremvidékén. Igazi ínyencség a lapos szögben látható hatalmas, több száz kilométer átmérőjű Smythii tenger. Nagyon sötét, lávával feltöltött medencéjét számos fiatal kráter szegélyezi.
A Hold túráról saját emlékfotóval térhetünk vissza, amit mobiltelefon adapterünk segítségével készítünk majd el.
Szaturnusz: Csillagtúránk végén a Naprendszerünk második legnagyobb bolygójára irányítjuk távcsövünket. Ez a leglapultabb gázóriás, ami szenzációs gyűrűrendszeréről híres. Szabad szemmel fényes, sárgás-narancssárga csillagnak tűnik. Távcsőben felénk billenő gyűrűjével, a gyűrűrésekkel, és barnás felhősávjaival szemkápráztató látványt nyújt. A bolygó gyűrűre vetett áryékát is megcsodálhatjuk, és a bolygó fényes, narancsos Titan óriásholdja is ránk vár.
Ha borult lenne az idő, és nem látszódnának az égitestek, akkor egy másik, még különlegesebb módon fogjuk őket megismerni! A hazánkban egyedülálló, kísérleti Bolygószimatoló Laborban vizsgáljuk meg, hogy milyen az illata az egyes bolygóknak!
Ugye már te is hallottál róla, hogy az űrhajósok szerint a Világűrnek bizony van szaga!? Nálunk most bele is szippanthatsz, és saját magad is megtapasztalhatod! Gondoltál már arra, hogy milyen illata lehet egy üstökösnek? Mit éreznénk, ha bele tudnánk szimatolni a Jupiter sűrű, habos felhőrétegeibe, vagy a Szaturnusz legnagyobb holdjának, a Titánnak a narancssárga légkörébe? Az egyedülálló szaglaboratóriumban izgalmasabbnál izgalmasabb megtapasztalásokban lehet részed, ez garantált! De csakis akkor, ha kint borult az idő. Kémcsöveinkbe és lombikjainkba zárt űrparfümjeinkbe szimatolva te is a Naprendszer csodás égitestjein érezheted magad! És hidd el, utána a saját Földünk kellemes illatai is jól fognak esni : )
A program során természetesen ellátogatunk a Budapest-kupolába is, ahol megnézzük és megmozgatjuk Budapest legnagyobb távcsőkolosszusát, valamint sok-sok érdekességet hallhatunk csillagdánk történetéről és tudományos életben betöltött szerepéről.