A Hold túráról saját emlékfotóval térhetünk vissza, amit mobiltelefon adapterünk segítségével készítünk majd el.
• Albireo kettőscsillag (Beta Cygni): Távcsöves csillagtúránkat a Hattyú csillagkép fejét kirajzoló színpompás Albireo kettőscsillaggal kezdjük. A kissé egyenlőtlen páros főkomponense narancssárga, a halványabb kísérőcsillag pedig kékesfehér színben mosolyog ránk.
• Tycho kráter: A Hold déli féltekére kalandozva a mindössze 85 km átmérőjű Tycho becsapódásos kráterhez érünk. Viszonylag kis mérete ellenére rendkívül feltűnő jelenség! Több ezer kilométer hosszú, vibrálóan szép sugársáv rendszer veszi körbe.
• Hold, Appenninek hegység (Montes Apenninus): Egy holdi hegyre kaptatunk fel, mely csontfehér színével lélegzetelállító látvány. A Mare Imbriumot nyugatról övező Appenninek hegység 4000 méteres magasságával messze felülmúlja földi névadóját. A leghosszabb holdi hegység több mint 600 km hosszan kanyarog.
• Szaturnusz: Esténk utolsó állomásán Naprendszerünk legpompásabb gyűrűjének tulajdonosát, a Szaturnuszt keressük fel. A kiterjedt, két részből álló gyűrűt jégpor és jégtömbök alkotják. A felénk billenő gyűrűk térbelien lebegnek a távcsőben, ahol még az őket szétválasztó Cassini-rést is megpillanthatjuk. Titan nevő óriásholdja narancssárga színben ragyog. Ez az egyetlen olyan hold, aminek sűrű légköre van.
Ha borult lenne az idő, és nem látszódnának az égitestek, akkor egy másik, még különlegesebb módon fogjuk őket megismerni! A hazánkban egyedülálló, kísérleti Bolygószimatoló Laborban vizsgáljuk meg, hogy milyen az illata az egyes bolygóknak!
Ugye már te is hallottál róla, hogy az űrhajósok szerint a Világűrnek bizony van szaga!? Nálunk most bele is szippanthatsz, és saját magad is megtapasztalhatod! Gondoltál már arra, hogy milyen illata lehet egy üstökösnek? Mit éreznénk, ha bele tudnánk szimatolni a Jupiter sűrű, habos felhőrétegeibe, vagy a Szaturnusz legnagyobb holdjának, a Titánnak a narancssárga légkörébe? Az egyedülálló szaglaboratóriumban izgalmasabbnál izgalmasabb megtapasztalásokban lehet részed, ez garantált! De csakis akkor, ha kint borult az idő. Kémcsöveinkbe és lombikjainkba zárt űrparfümjeinkbe szimatolva te is a Naprendszer csodás égitestjein érezheted magad! És hidd el, utána a saját Földünk kellemes illatai is jól fognak esni : )
A program során természetesen ellátogatunk a Budapest-kupolába is, ahol megnézzük és megmozgatjuk Budapest legnagyobb távcsőkolosszusát, valamint sok-sok érdekességet hallhatunk csillagdánk történetéről és tudományos életben betöltött szerepéről.