• Fiastyúk (Plejádok, M45): Első égi állomásunkon a Bika csillagképben található gyönyörű nyílthalmazt keressük fel. Hét kékesfehér óriáscsillagát már szabad szemmel is megpillanthatjuk. Hét nővér néven is emlegetik őket, akik a Hyadok féltestvérei voltak. Távcsövünkkel további gyönyörű nővéreket, azaz csillagokat csodálhatunk meg, sőt egy négyescsillag, és egy hattagú csillaglánc is ránk mosolyog a tyúkólból.
• Uránusz: A planétát 1781-ben fedezte fel William Herschel, aki először üstökösként azonosította az égitestet. A látványos, fényeszöld jégóriás a külső Naprendszer bugyraiból integet felénk. Távcsőóriásunk látómezejében, több százszoros nagyításon felsejlik finoman lapult és jellegzetes, zöldes-sárgás színű korongja, rajta a peremsötétedéssel.
• Jupiter: Esténk utolsó állomásán a Naprendszer bolygókirályával nézünk szembe. Olyan hatalmas, hogy a Naprendszer összes többi bolygója több mint kétszer beleférne. A gázóriás fodros felhősávjaival vár minket, melyekben apró kondenzációkat, kivetüléseket és füzéreket is megpillanthatunk. Négy legnagyobb, a felfedezőjükről elnevezett Galilei-holdja közül az Io, Ganymedes és Callisto holdjait könnyen beazonosíthatjuk. Europa holdja a bolygó mögött bújik majd meg.
Ha borult lenne az idő, és nem látszódnának a csillagok, akkor egy másik, még színesebb módon fogjuk őket megismerni!
Spektrum Zónánkban feltárulnak a szivárvány színei, és a spektrum megismerésén keresztül a csillagokkal is közelebbi barátságot kötünk. A látható, és láthatatlan fénysugarak vizsgálata forradalmat hozott el a csillagászatban. Mi is átélhetjük ezt a felfedező munkát a színkészítő Monokromátor kipróbálásával, az ultraibolya fényben világító lila tárgyakkal, vagy a lámpafényt színeire bontó különleges szemüvegekkel. Polarizációs vetítőkészülékeinkkel meseszép színekben pompázó meteorit kristályokban gyönyörködhetünk. A plazmagömbök megérintésével, és a csattogó-sercegő Tesla-tekercs beindításával pedig megelevenedik a fény gerjesztésének folyamata.
Végül, de nem utolsósorban tüzeskedünk egy kicsit: nem mindennapi Fekete láng kísérletünk bizonyára sok kérdést megvilágít majd a csillagok működéséről és életéről!
A program során természetesen ellátogatunk a Budapest-kupolába is. Megnézzük és megmozgatjuk Budapest legnagyobb távcsőkolosszusát, valamint sok-sok érdekességet hallhatunk csillagdánk történetéről és tudományos felfedezéseiről is.